Co to jest stop loss?

Co to jest stop loss?

Jak sprzedawać waluty? Jak mądrze inwestować, aby zaraz nie żałować dużych strat. Jak wiadomo, wszystko co związane z pieniędzmi obarczone jest bardzo dużym ryzykiem, dlatego zaawansowani inwestorzy starają się zabezpieczać na różne sposoby, jednym z nich jest stop loss.

Jak sama nazwa wskazuje, termin mówi o zatrzymaniu strat. Zjawisko stop loss znane jest nie tylko na rynkach walutowych (forex), ale również giełdzie. Zaawansowani i doświadczeni maklerzy, bardzo często korzystają z tego narzędzia gdy np. jednocześnie inwestują na wielu płaszczyznach i obawiają się, że mogą czegoś po prostu.. nie zauważyć. Niestety w ten sposób nawet najlepsi tracili tysiące złotych (jak nie więcej), ale nie naszym zadaniem jest straszyć, a przestrzegać i uczyć, jak nie stracić swoich pieniędzy.

Narzędzie jakim jest stop loss jest bardzo ważnym polem do popisu dla platformy (bądź miejsca) w którym inwestujemy, kupujemy i sprzedajemy waluty. Jak wiadomo, kupujemy je po jak najniższych cenach, aby zaraz sprzedać je z zyskiem, bądź zamienić na inną, która będzie umacniać się. Wszystko po to, by finalnie spijać śmietankę naszego sukcesu i cieszyć się nową, czystą i zarobioną gotówką. Jednakże nie zawsze tak jest. Często waluty, które były kupione w okazjonalnych cenach, zaczynają rosnąć, co nas cieszy i w pewnym momencie notowane są spadki. Czekać? Może znowu wzrośnie, a może będzie się w ten sposób utrzymywać przez długie miesiące? Decyzja jest trudna, ale można tutaj skorzystać z narzędzia jakim jest stop loss. Ustalamy limit – kwotę za walutę, po przekroczeniu system automatycznie ją sprzedaje, aby zatrzymać generowanie naszych strat. Jest to przydatna funkcja, szczególnie wtedy, gdy nie możemy sobie pozwolić na pełną kontrolę 24 godziny na dobę. Takie widełki pomagają systemowi na samodzielną akcję, gdy przekroczy się wspomniany limit. Czy jest to dobre? Na pewno bezpiecznie, jednak trzeba liczyć się z tym, że gdy zadziała mechanizm stop loss, ponieważ waluta zejdzie do niskiej granicy i po sprzedaży nagle zacznie rosnąć, a wystarczyło tylko.. przeczekać ten moment kryzysowy. Jednakże narzędzie zalecane jest, jak się okazuje – nie tylko początkującym, ale również zaawansowanym inwestorom, którzy zbyt często podejmują ryzyko pod wpływem chwili.

Leave a comment

Your email address will not be published.


*