Czym jest formacja młota?

Czym jest formacja młota?

Jednym z narzędzi analizy technicznej jest formacja młota – która zaliczana jest do formacji świecowych. To skuteczna metoda na określanie kiedy podejmować szybkie decyzje i inwestować. I choć z pozoru wydaje się, że to narzędzie jest dedykowane tylko profesjonalnym inwestorom, to pomaga również początkującym, ponieważ łatwo się czyta wykresy, jeżeli tylko wie się, na co zwracać uwagę.

Jak wiadomo, każdy szuka metody, która pozwoli nam w podejmowaniu różnych decyzji. Kiedy inwestować, kiedy wrzucić gotówkę w walutę i poczekać na wzrost. Kiedy przeczekać, a kiedy się straciło? Nie można działać metodą prób i błędów, dlatego powstały różnorodne narzędzia – między innymi formacja młota. Co o tym mówią inwestorzy?

Narzędzia, którymi możemy się posługiwać podczas swojej pracy w inwestowaniu na rynku walutowym to dar. Przecież nie będziemy opierać się na swoich przeczuciach i tym, jak coś widzimy i myślimy, że będzie. Wykresy, analizy pomagają w podejmowaniu słusznych kroków i minimalizowaniu ryzyka i złych ruchów. Warto też wspomnieć, że narzędzie jakim są formacje to nie tylko rzecz zarezerwowana dla profesjonalnych inwestorów, początkujący też mogą tutaj uzyskać dużo informacji, jeżeli tylko wiedzą na co zwrócić uwagę!” – nie ma wątpliwości, że analiza techniczna jest przydatnym narzędziem, skoro takie słowa padają z ust zaawansowanych inwestorów.

Formacja młota jest jedną z najbardziej zaawansowanych i silnych w formacjach świecowych. Pozwala na obserwowanie ruchów już w okresie jednodniowym – a wszystko tak naprawdę kręci się wokół popytu i podaży – czyli podstawowych pojęć w ekonomii. Na wykresach można zauważyć „walkę” – spadki, a następnie wzrost (przy dużym popycie). I choć wszystko wydaje się dziecinnie proste, to warto zwrócić uwagę, że formacje świecy mają też inne zależności (spadająca gwiazda, objęcie hossy czy bessy), dlatego nie wolno opierać się tylko na jednym narzędziu, jeżeli myśli się profesjonalnie o wejściu do świata inwestycji i walut. Każda z tych formacji będzie przydatna w innych sytuacjach, każda z nich pozwoli też na podejmowanie nawet tych ryzykownych decyzji (jeżeli mamy już wątpliwości) i bardzo często, pomaga w dobrych ruchach, których później nie będziemy żałować!

Leave a comment

Your email address will not be published.


*